Zadzwoń: 600 974 696

Inteligentny dom

Sama idea inteligentnych, wysoce zaawansowanych technologicznie budynków, którymi można zarządzać za pomocą elektroniki i zdalnego dostępu to idea dużo starsza niż mogłoby się wydawać. Pierwsze plany, wychodzące poza sferę czystego science-fiction sięgają lat siedemdziesiątych XX wieku. Od tego czasu naprawdę wiele się zmieniło. Inteligentne domy przestały być mrzonką, stały się rzeczywistością. Częścią wielkiego rozwoju technologii, który dzieje się na naszych oczach.

Czym jest inteligentny dom?

Inteligentny dom to nic innego jak dom, który posiada nowoczesne technologie, które używane są do zwiększenia wygody mieszkańców oraz do zwiększenia poziomu ich bezpieczeństwa. W inteligentnym domu występuje system zintegrowanych instalacji, które mają na celu sterowanie domowymi układami oraz najróżniejszymi urządzeniami domowymi. Innymi słowy inteligentny dom to dom, który posiada centralne zarządzanie, które łączy wszystkie, działające odrębnie systemy w domu oraz posiada automatyczną kontrolę – a przez to wcale nie wymaga każdorazowej ingerencji mieszkańców w samo funkcjonowanie domu. Bardzo ważną cechą charakterystyczną domów inteligentnych jest ich wysoka energooszczędność oraz przyjazność względem środowiska. Niegdyś takie domu uważane były za rozwiązanie niezwykle luksusowe i ekskluzywne, niedostępne dla przeciętnego człowieka. Na szczęście jednak czasy się zmieniają, technologia idzie do przodu. Dzięki temu każdy, kto tylko chce, może przemienić swój dom w inteligentny dom. Wystarczy tylko zgłosić się po odpowiednią realizację.

Czas na inteligentny dom. Czas na Kul-Bud

Jeśli ktoś marzy o systemie, który zmieni jego dom w inteligentny dom – bardzo dobrze trafił. Mamy dziesięć lat doświadczenia przy inteligentnych domach. Realizujemy koncepty domów inteligentnych nie tylko w Polsce, ale również na Słowacji, w Hiszpanii, Niemczech i Czechach. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że przy realizacji inteligentnych domów najważniejsze są najlepsze sprawdzone systemy. Dlatego Kul-Bud korzysta tylko z tego, co najlepsze na rynku – na przykład niemieckiego LCN, KNX.
Za główny cel naszych działań stawiamy sobie pełną integrację. Integracja ta polega na spięciu systemów, które normalnie pracują osobno, tak, by utworzyły jeden, sprawnie działający mechaniczny organizm – bo przecież to jest istotą inteligentnych domów. Zajmujemy się pełną integracją, co oznacza, że integrujemy ze sobą wszystko, w tym: instalacje oświetleniowe, rolety, klimatyzację/wentylację, ogrzewanie, alarm, monitoring, teletechnikę. Mieszkańcy domu całością sterować mogą w sposób lokalny – dzięki odpowiednim klasycznym przyciskom i zdalnie, za pośrednictwem telefonu, tabletu lub komputera.
Wszystkie nasze prace objęte są pełną gwarancją. Oferujemy również serwis urządzeń tak, by wszystko mogło działać absolutnie bez zarzutu. Bo przecież inteligentny dom to dom, który ma rozwiązywać problemy i sprawiać, że mieszka się bezpiecznie i wygodnie.

Pozostałe usługi:
Wykończenia wnętrz Warszawa

Odbiory mieszkań Warszawa

Remonty mieszkań Warszawa

Usługi remontowe Warszawa