Zadzwoń: 600 974 696

Osuszanie mieszkań Warszawa

Kompleksowe osuszanie mieszkań, domów.
Wynajem osuszaczy przemysłowych, które w sposób szybki i wydajny osuszą każde pomieszczenie.

  • zalało Ci mieszkanie ?
  • przygotowujesz lokal do remontu ?
  • czujesz wilgoć w lokalu, skrapla Ci się woda na oknach ?
  • potrzebujesz osuszaczy do regulacji wilgoci ?
  • tynki/ beton nie schną w odpowiednim tempie ?
Osuszanie mieszkań WarszawaOsuszanie mieszkań

Zapraszamy do kontaktu.

Ceny od 40zł/ dobę.
W cenie pomiar profesjonalny pomiar wilgotności.

Osuszanie budynków po zalaniu – nie ryzykuj dewastacji i chorób groźnych dla zdrowia

Osuszanie budynków jest niezbędnie nie tylko wtedy, kiedy nastąpi katastrofa budowlana lub hydrauliczna, ale i wówczas, gdy tworzą się zawilgocenia ścian i przegród budowlanych. Awarie instalacji grzewczej lub hydraulicznej, oberwania chmur czy podtopienia skutkują koniecznością zastosowania profesjonalnego osuszania pomieszczeń. Osuszanie budynków jest obligatoryjne również w sytuacji zalania lub zawilgocenia podpiwniczeń. Oferujemy Państwu profesjonalne osuszanie budynków, które nie tylko powstrzyma dalszą dewastację infrastruktury, ale i zabezpieczy ich użytkowników lub mieszkańców przed groźnymi dla układu oddechowego chorobami pochodzenia grzybiczego lub bakteryjnego. Nasi specjaliści zadbają o to, aby osuszanie po zalaniu przebiegło szybko i sprawnie. Możecie Państwo liczyć również na atrakcyjne ceny naszej usługi. Zdajemy sobie sprawę, że zalanie lub zawilgocenie budynku są zawsze źródłem stresu dla jego właścicieli, dlatego staramy się, aby kompleksowe osuszanie mieszkań odbyło się tak szybko, jak to tylko możliwe.

Osuszanie mieszkań po zalaniu – różne techniki dobrane do potrzeb konkretnej infrastruktury

Osuszanie mieszkań po zalaniu musi być przeprowadzone z wzięciem pod uwagę specyfiki budynku i rodzaju zaistniałych szkód. W tym celu używamy specjalistycznych osuszaczy powietrza, w tym wentylatorów, dzięki którym osuszanie mieszkań z zawilgoconymi pierwotnie lub wtórnie ścianami staje się maksymalnie trwałe i skuteczne. Osuszanie pomieszczeń wymaga nie tylko szybkiej i gruntownej wentylacji, ale i doprowadzenia do stanu osiągnięcia wysokiej temperatury i niskiej wilgotności. Wykonywane przez nas osuszanie mieszkań po zalaniu przy użyciu specjalistycznych wentylatorów jest możliwe także dzięki technologii montażu filtrów, doposażonych w substancje o właściwościach higroskopijnych, czyli wchłaniających wodę. Zdajemy sobie sprawę, że osuszanie mieszkania po zalaniu to tylko jeden z kosztów ponoszonych przez jego właścicieli, dlatego osuszanie ścian w takich pomieszczeniach rozpoczynamy od skrupulatnej diagnozy zaistniałych szkód.

Osuszanie ścian Warszawa

Osuszanie ścian przy użyciu specjalistycznych osuszaczy kondensacyjnych pomaga szybko i skutecznie wyłapać wilgoć z powietrza krążącego w pomieszczeniach, nawet jeśli nie zostały one wyposażone w odpowiednią wentylację. Osuszanie murów przeprowadzamy stosując nowoczesne osuszacze mikrofalowe. W tym przypadku jednak obligatoryjna staje się bardzo intensywna wentylacja osuszanych pomieszczeń i drobiazgowa dbałość o bezpieczeństwo i higienę pracy. W naszej usłudze bierzemy pod uwagę i ten, istotny aspekt osuszania pomieszczeń.

Osuszanie piwnic w celu przystosowania ich do realizacji celów magazynowych

Nasi klienci coraz częściej powierzają nam również osuszanie piwnic, nie tylko bezpośrednio po wystąpieniu zalania lub podtopienia, ale i w sytuacji, kiedy wilgotne pomieszczenie adaptowane jest do nowych celów użytkowych. Brak niskobudżetowych lokali na rynku wynajmu spowodował bowiem, że osuszanie piwnic staje się konieczne, aby pełnić mogły one funkcję magazynów. Zdarza się, że w takim przypadku konieczny staje się montaż stałych, profesjonalnych osuszaczy wraz z dedykowaną pomieszczeniom piwnicznym izolacją. Osuszanie piwnic jest jednak obecnie standardową, wielokrotnie praktykowaną usługą, z którą radzimy sobie rutynowo.

Osuszanie domów zapobiega powstaniu wtórnych uszkodzeń ścian i elewacji

Większość właścicieli nieruchomości, w tym domów jednorodzinnych przeznaczonych do wynajmu, zdaje sobie sprawę, że osuszanie domu w przypadku jego zalania w trakcie awarii instalacji lub podtopienia zapobiega znacznie poważniejszym problemom i dodatkowym kosztom. Osuszanie domu przeprowadzamy biorąc pod uwagę nie tylko rodzaj zaistniałego zalania lub podtopienia, ale i konkretny stopień przesiąknięcia ścian i murów wodą. Po zmierzeniu temperatury w pomieszczeniach, w których nastąpiło zalanie lub podtopienie, uruchamiamy profesjonalne procedury osuszania, dzięki odpowiednim wentylatorom, będącym w posiadaniu naszej firmy. Jeżeli fundamenty budynku nie zostały naruszone i podtopione, procedura ta nie jest skomplikowana ani długotrwała. Wystarczy wtedy samo osuszenie ścian. Jeżeli zaś zawilgoceniu lub zalaniu uległy również fundamenty, konieczna jest nieco bardziej szczegółowa diagnoza sytuacji i podjęcie najwłaściwszych decyzji. Niemniej jednak radzimy sobie z każdą sytuacją kryzysową, odwołując się do naszych, bogatych doświadczeń, aktualizowanych w oparciu o najnowszą wiedzę naukową.

Osuszanie domów i mieszkań to konieczność zdrowotna i ekonomiczna

Nawet jeśli zalanie lub zawilgocenie wydaje się niewielkie, zawsze trzeba ja szczegółowo zdiagnozować i podjąć odpowiednie środki zaradcze. Warto bowiem wiedzieć, że wilgoć sprzyja namnażaniu się niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i bakterii. Są one nie tylko przyczyną powstania lub nasilenia się alergii, ale i – za sprawą obecnych w nich substancji toksycznych – mogą one prowadzić do bardzo poważnych problemów zdrowotnych, w tym zatruć. Wilgoć nieusunięta w porę może także zniszczyć wewnętrzne i zewnętrzne tynki, których renowacja wymagać będzie sporych nakładów finansowych. Wilgotne ściany, które nie zostały dokładnie osuszone po zalaniu lub podtopieniu bywają również przyczyną uszkodzenia instalacji elektrycznej lub różnorodnych urządzeń. Jeśli więc podtopienie lub zalanie miało miejsce, lepiej nie ryzykować większych problemów i powierzyć specjalistom profesjonalne osuszenie domu, mieszkania czy użytkowanej przez nas piwnicy. Każdy problem jest możliwy do rozwiązania, jednak trzeba podjąć wysiłek skutecznego usunięcia go.