Zadzwoń: 600 974 696

Jaka podłoga do salonu?

Wybór podłogi do dowolnego pomieszczenia w domu wymaga rozważenia ogólnego stylu domu. Jest to jednak jeszcze bardziej widoczne w salonie, który jest zwykle centralnym pomieszczeniem w domu. Jest to jedna z najbardziej ruchliwych i najbardziej otwartych przestrzeni. Salony są miejscem, w którym rodzina i przyjaciele zbierają się, aby odpocząć lub spotkać się towarzysko. Najlepszą podłogą do salonu jest podłoga, która pięknie ustawia scenę dla wybranego stylu projektowania. Wszystko, od koloru, wzoru, faktury i stylu podłóg, wpłynie na atmosferę pomieszczenia. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć tradycyjny, czy współczesny wygląd, wybór odpowiedniej podłogi pomoże Ci stworzyć zachęcającą i przyjazną przestrzeń. Podłoga w salonie powinna być trwała, aby wytrzymać stosunkowo stały strumień ruchu, wygodna i ciepła pod stopami oraz łatwa do czyszczenia i konserwacji. Istnieje wiele możliwych opcji podłóg, które spełniają te kryteria, w tym lite i inżynieryjne drewno, winyl, laminat, płytki i kamień. Ostatecznie właściciele domów muszą wybrać podłogę, która najlepiej odpowiada ich potrzebom pod względem funkcjonalności, projektu i budżetu.

Jaka podłoga do mieszkania, a jaka do domu?

Podłogi laminowane bardzo dobrze sprawdzą się zarówno do mieszkania, jak i do domu. Można je dostosować, aby naśladować wygląd płytek, a nawet podłóg z twardego drewna. Ten rodzaj podłóg jest łatwy do czyszczenia i może tolerować sporo nadużyć. Instalacja jest prostym procesem czyszczenia podłogi pod spodem, a następnie obierania i przyklejania laminatu. Jednak laminat jest mniej trwały niż podłogi z płytek lub twardego drewna. W związku z tym, jeżeli w domu przebywają zwierzęta, może być konieczna wymiana takiej podłogi nawet co kilka lat. Źle ułożone podłogi laminowane można stosunkowo łatwo podciągnąć.

Jeśli szukasz opcji, która może wytrzymać zarówno w wewnątrz, jak i na zewnątrz, dywan wykonany z polipropylenu może być właściwym wyborem. Jest najbardziej odporny na plamy, wilgoć i pleśń, a jeśli zainstalujesz go bez podkładki dywanowej, sprawdzi się w przestrzeni zewnętrznej. Dlatego też jest to dobre rozwiązanie dla właścicieli domów.

Jedną z najdroższych opcji podłogowych jest kamień. Ta wysokiej jakości opcja dodaje luksusowego wyglądu każdej przestrzeni. Szczególnie w przypadku, gdy posiadamy dom o otwartej przestrzeni. Płytki podłogowe wykonane są z wielu różnych rodzajów kamienia, w tym marmuru, trawertynu, księgi, granitu, łupka i wapienia.

Luksusowa podłoga winylowa będzie kosztować więcej, ale z pewnością będzie wyglądać lepiej niż tańsze opcje i prawdopodobnie będzie jeszcze bardziej trwała. Możesz nawet zdecydować się na luksusową deskę winylową, jeśli chcesz, aby wykładzina podłogowa naprawdę naśladowała wygląd drewna. Warstwa wierzchnia ma powierzchnię odporną na zarysowania i plamy, a większość producentów obejmuje gwarancję na produkt. Najlepsze płytki będą certyfikowane na 15 lat. Takie rozwiązanie z całą pewnością dobrze sprawdzi się do większości mieszkań. Polecamy sprawdzić wykończenie mieszkania Warszawa w naszych realizacjach.

Jakie płytki podłogowe, gdy posiadamy psa?

Płytka porcelanowa jest wykonana z gliny porcelanowej metodą prasowania pyłowego. Płytki te są drobnoziarniste, gęste, gładkie, odporne na mróz i praktycznie nieprzepuszczalne dla absorpcji wody. Płytki porcelanowe są jednym z najtwardszych materiałów podłogowych dostępnych do użytku domowego i komercyjnego. Dobrze wytrzymują duży ruch pieszy, w tym ruch zwierząt domowych.

Płytki ceramiczne wykonane są z wypalanej gliny. Płytki ceramiczne nie są twarde jak płytki porcelanowe, ale nadal są wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać lekkie zadrapania wykonane przez większość rodzajów psów. Płytki ceramiczne zazwyczaj wykorzystują przeszklone wykończenie, które przenosi kolor i wzór.

Płytki z kamienia naturalnego są dobrym wyborem dla osób, które mają psy w domu, ale różne rodzaje kamieni naturalnych mają różne poziomy twardości, a zatem odporność na zarysowania. Płytki granitowe należą do najtwardszych płytek podłogowych. Marmur, trawertyn, wapień i łupek to inne dostępne opcje. Paznokcie psa mogą drapać te powierzchnie, ale kamień naturalny ma tendencję do rozwijania patyny wraz z jego użyciem, a to z kolei może dodać do jego nieco naturalnego piękna.