Zadzwoń: 600 974 696

Przygotowania do remontu – jak zrobić to dobrze?

Remont mieszkania to spore przedsięwzięcie dla każdego inwestora. Trzeba wszystko dokładnie rozplanować pod względem logistycznym i przemyśleć wiele spraw. Niestety remont to nie tylko satysfakcjonujące projekty i piękne wykończenia wnętrz Warszawa, ale również sporo stresów oraz dużych wydatków. Jak sprawić, aby cały proces przebiegł sprawnie? Co zrobić, aby zaoszczędzić nerwy i pieniądze?

Jak przygotować mieszkanie do remontu?

Robiąc remont, często nie wiemy, od czego zacząć i w jaki sposób zabrać się do przygotowań. Zdarza się, że właśnie z tego powodu odkładamy marzenia o nowych wnętrzach na później. Jest to duży błąd. Od czego więc zacząć?

Na początek dobrym pomysłem jest posegregowanie wszystkich rzeczy i spakowanie ich do kartonów. Warto zrobić generalne porządki i pozbyć się wszystkiego, co niepotrzebne i zapomniane. Wprowadzi to przyjemną świeżość do mieszkania po skończonym remoncie, a przy okazji sprawi, że uzyskamy więcej przestrzeni.

Problem pojawia się w momencie, w którym trzeba pozbyć się rzeczy z mieszkania na czas remontu. Dobrym pomysłem będzie poprosić rodzinę czy znajomych o przechowanie rzeczy w domu lub mieszkaniu. Jeśli jednak nie mamy takiej okazji, możemy skorzystać z takiej opcji jak wynajmu magazynku. W chwili, kiedy robimy remont powoli i sukcesywnie, istnieje możliwość przenoszenia meble z jednego pomieszczenia do drugiego, w miarę postępowania prac. Jeśli zdecydujemy się na pozostawienie rzeczy w mieszkaniu, należy zabezpieczyć je folią ochronną, ponieważ pozwoli to na uniknięcie zabrudzeń.

Mieszkanie w czasie remontu

Dla niektórych sprawa mieszkania w czasie remontu nie stanowi problemu, ponieważ istnieje możliwość wyprowadzenia się na ten czas do rodziny. Jest to najlepsza opcja z racji na to, że nie obciążamy dodatkowo budżetu, a ponadto pozwalamy sobie na uniknięcie dyskomfortu związanego z pracami w mieszkaniu. 

Zdarza się, że na czas remontu zostajemy w mieszkaniu, przeprowadzając się z jednego pokoju do drugiego, który aktualnie nie jest remontowany. Jest to pewien dyskomfort, jednak pozwala oszczędzić pieniądze oraz kontrolować na bieżąco postęp prac. Jednak bywa tak, że wolimy zapłacić za własną wygodę, a na czas remontu wynajmujemy mieszkanie lub hotel. 

Odpowiedni czas na remont

Warto zaplanować remont na określony czas. W szczególności powinniśmy brać pod uwagę porę roku. Większość prac najlepiej wykonywać w okresie wiosenno-letnim, ponieważ temperatura powietrza pozwala na szybkie wysychanie większości produktów używanych w trakcie remontu.

Warto wziąć pod uwagę fakt, że podczas remontu bardzo ważne jest częste i długie wietrzenie pomieszczeń. Może to być problematyczne podczas jesienno-zimowych dni. Przeszkodą jest wtedy nie tylko niska temperatura, ale również wysoka wilgotność powietrza, która bardzo utrudnia schnięcie np. tynków. Warto zaznaczyć, że podczas zimy dużym problemem będzie wymiana drzwi lub okien, a wszystko przez narażenie budynku na wychłodzenie. Najlepiej odłożyć tego typu remonty Warszawa na cieplejsze pory roku.

Robiąc remont, dobrze jest również zorganizować swój czas w taki sposób, aby móc kontrolować prace w mieszkaniu. Warto skorzystać w tym celu z urlopu.

Remont — tylko w jakim stylu? 

Kiedy robimy remonty mieszkań Warszawa, najczęściej oczekujemy dużych zmian, które dadzą poczucie luksusu. Warto przed inwestycją przygotować projekt i wizualizacje mieszkania, aby mieć wizje jego przyszłego wyglądu. Najważniejsza decyzja to wybór stylu, w jakim urządzimy wnętrza. W Warszawie popularnością cieszy się styl nowoczesny. To najczęściej wyszukane połączenia drewna, cegły oraz betonu, które wymieszane są ze sobą w nietuzinkowy sposób. Wnętrza nowoczesne są chłodne, ale dają poczucie czystości i komfortu. Dla osób, które lubią przytulne i naturalne wnętrza, poleca się styl boho. Tu możemy nacieszyć oko delikatnymi beżami, połączonymi z naturalnym drewnem oraz zielonymi roślinami. 

Przygotowanie mieszkania do remontu jest koniecznością. Jednak po zaplanowaniu poszczególnych prac, nie powinno stanowić dla nikogo dużego wyzwania. Warto wynieść z mieszkania meble lub zabezpieczyć je folią. Przed remontem dobrze jest zrobić projekt mieszkania, który pozwoli urządzić je w określonym stylu.