Realizacje

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć prac wykończeniowych firmy KUL-BUD Krzysztof Kulasiński. Przy wyborze zdjęć kierowaliśmy się szerokim spektrum naszych możliwości. Dlatego też na pierwszym miejscu znalazły się realizacje z wykończenia apartamentów klasy premium, salony, aneksy kuchenne ale też chcieliśmy pokazać projekty, w których widać inwencję twórczą. Stąd liczne zdjęcia światłowodów w sufitach podwieszanych, podwieszanych sufitów, położonych gresów oraz naklejek ściennych, fototapet, paneli i łączenia różnych materiałów w łazienkach np: gresy, kamienie i drewna.

Apartament Warszawa

Wykończenie takiego apartamentu wymagało niezwykłej precyzji ze względu na geometrię zaprojektowanych elementów oraz minimalizm form. Wszystkie pasy ledowe były wkuwane w sufity, obniżenia sufitów musiały być idealnie równe wysokości listew sztukateryjnych. Ponadto wielkie płyty gresowe układane na minimalną fugę łączyły się z trzymetrowymi pasami spieku kwarcowego – co było nie lada sztuką ze względu na różnicę w grubościach. W łazienkach wszystkie płytki rozrysowywane na centymetry musiały idealnie zgadzać się z koncepcją projektanta. Dodatkową trudność niósł ze sobą montaż światłowodów w szklanej mozaice, gdzie każdy punkt światła miał przypisaną konkretną lokalizację.

Apartament Warszawa Włochy

Podczas realizacji projektu tego apartamentu szczególną trudność sprawiły liczne sufity podwieszane oraz podświetlenia. Niemalże każdy sufit czy też dekoracyjne konstrukcje GK zostały podświetlone pasami ledowymi, na które zostały wykonane specjalne kieszenie. Na całej powierzchni strefy dziennej zostały wkute w ścianę cokoły ceramiczne.

Apartament Zawady

Prace wykończeniowe w tym apartamencie były dla naszej ekipy sprawdzianem umiejętności montażu i łączenia różnych materiałów wykończeniowych.W łazience mieliśmy zestawienie trzech różnych materiałów: drewno (teak),kamień oraz gres. W salonie kamień, konstrukcje GK oraz precyzja w lokalizacji oraz montażu lamp. Jednak największej precyzji wymagał od nas montaż cieniutkiej mozaikifotograficznej – każda kostka musiała być idealnie równo, w przeciwnym razienie zgadzałby się wybrany wzór.

Apartament Żoliborz

W tym apartamencie nasza ekipa musiała wykazać się niezwykłą skrupulatnością nie tylko ze względu na sufity podwieszane i ich podświetlenia. Tu szczególną uwagę musieliśmy poświęcić na montaż światłowodów (gwieździstego nieba) –każdy punkt miał znajdować się w miejscu wyznaczonym przez projektanta, ponadto światłowody miały różne grubości. W pozostałych pomieszczeniach czekał nas montaż fototapet nie tylko na ścianach, ale i zabudowach meblowych.

Firma KUL-BUD poradzi sobie z każdym nawet najbardziej wyrafinowanym projektem 🙂