Zadzwoń: 600 974 696

Jak dobrać meble do mieszkania i domu, unikając typowych błędów?

Harmonia wnętrza Twojego domu zależy w dużej mierze od jego wyposażenia. Ponieważ meble nie są oczywiście tanie i mają służyć przez kolejne dziesięciolecia, do wyboru szaf i komód, ścian, łóżek i sof należy podejść z najwyższą starannością. W tym poradniku postanowiliśmy przedstawić kilka przydatnych wskazówek dotyczących urządzania domu oraz najczęściej popełnianych błędów.

Jak dobrać meble do mieszkania i domu, unikając typowych błędów?

Wybieraj umeblowanie przemyślanie, bez pośpiechu

Pierwszą rzeczą, na którą musisz się zdecydować, jest to, jakich mebli naprawdę potrzebujesz w swoim domu. Następnie można wybierać odpowiedni rozmiar, kształt i styl. Poświęć trochę czasu i stwórz rysunek swojego mieszkania. Robiąc to, staraj się trzymać wyraźnego skalowania.

Następnie narysuj lub wklej wycięte obrazy mebli do rysunku, zachowując tę samą skalę. Jeśli to możliwe, pracuj z wyciętymi rysunkami, zamiast rysować je na papierze. Pozwoli Ci to przesuwać modele przyszłych elementów wnętrza, wybierając najlepszą aranżację.

Określ natychmiast, ile pieniędzy możesz wydać

Kwestia ceny zawsze ma znaczenie. Żeby nie tracić czasu (przeglądając oferty, które są poza zasięgiem Twoich możliwości), od razu oblicz maksymalny budżet. Oczywiste jest, że meble robione na zamówienie lub produkowane pod znaną marką nie będą tanie. Można jednak przejrzeć ofertę luksusowych mebli, by wybrać najciekawsze modele, a potem już znaleźć podobne do nich w segmencie średnim lub budżetowym.

Koszt mebli bezpośrednio zależy od materiałów, z których zostały wykonane. Podstawą wersji ekonomicznych są często płyty wiórowe i MDF. Produkty kategorii elitarnej wykonane są z litego drewna, rattanu, bambusa.

Wybierz meble zgodnie z kolorystyką wnętrza

Nadmierna różnorodność kolorowa w pokoju przynosi jedynie dyskomfort. Jasne kolory podtrzymują stres emocjonalny, powodując zmęczenie oczu. Staraj się więc trzymać spokojnych tonów w aranżacji wnętrz. Wybierz meble zaprojektowane w podobnym stylu do kolorystyki tapety lub wbudowanych urządzeń gospodarstwa domowego.

Wybierz meble zgodnie z kolorystyką wnętrza

Wybór mebli do pokoju dziecięcego

Wybór mebli do pokoju dziecięcego

Projektując osobisty kącik dziecka, nie trzeba umieszczać masywny stół lub luksusową skórzaną sofę. Jednak stare łóżko na sprężynach czy domowej roboty stolik nocny ze sklejki również nie są odpowiednie. Urządzając pokój dziecka proponujemy zachować jego kompaktowość. Jeśli to możliwe, ustaw łóżko, stół i krzesło, szafki i szuflady tak, aby w pokoju zawsze było dość miejsca na rozrywkę — dziecko potrzebuje przestrzeni do zabawy samochodami lub lalkami.

Weź pod uwagę wzrost i wiek dziecka. Zbyt niski stół spowoduje skrzywienie kręgosłupa, a zbyt wysoki nie zapewni komfortu maluchowi, który będzie odrabiał lekcje, gryząc granit nauki.

Podczas gdy dorośli preferują wnętrze w spokojnych tonacjach, aktywne maluchy wolą jasne odcienie. Trochę za dużo kolorowości jest nawet pożyteczne, bo przyczynia się do rozwoju intelektualnego dziecka. Nie zapomnij o zgodności schematu kolorów z płcią.

Wybierając meble do pokoju dziecięcego, postaw na praktyczność i bezpieczeństwo. Aby zaoszczędzić miejsce, dla dwojga dzieci można kupić łóżko piętrowe. Aby uniknąć obrażeń podczas zabawy, kupuj produkty o wygładzonych (zaokrąglonych) rogach.

Wybór mebli do sypialni

Dzieci i dorośli mają różne potrzeby. Jedni i drudzy potrzebują jednak wygodnych łóżek, pojemnych szaf, stołów i krzeseł. Głównym elementem wnętrza sypialni jest łóżko. Powinno być przestronne, miękkie, z solidną ramą, nieskrzypiące. Reszta mebli to kwestia gustu. Najważniejsza sprawa to unikanie jaskrawych kolorów, ponieważ chcemy, by atmosfera w sypialni była kojąca.

Wybór mebli do salonu

Wybór mebli do salonu

Salon to miejsce, w którym spędzisz najwięcej wolnego czasu oraz będziesz przyjmować gości. Dlatego kupując meble do jego wyposażenia, weź pod uwagę kilka wskazówek:

  • Funkcjonalność i pojemność. Przedmioty powinny być takie, aby mogła z nich wygodnie korzystać zarówno jedna osoba, jak i cała rodzina (sofa dla 3-5 osób, kilka foteli, mały stolik z możliwością siedzenia przy nim z każdej strony itd.).
  • Solidność i trwałość. Przy ciągłym użytkowaniu meble mogą szybko się poluzować, powodując skrzypienia i pęknięcia. Upewnij się, że kupujesz produkty, które są jak najbardziej wytrzymałe i wybierasz tapicerkę, która jest łatwa do czyszczenia.
  • Stwórz harmonijne wnętrze. Uformuj zestaw elementów tak, aby pasowały do siebie, koloru tapety, parkietu, laminatu lub innej podłogi.

To właśnie projekt salonu pokazuje Twój gust wszystkim gościom. Zatem wybór mebli do salonu powinien być dokonany z najwyższą starannością.

Wybór mebli do przedpokoju

Przedpokój to dość kompaktowa przestrzeń. Potrzebuje jednak miejsca na odzież wierzchnią i obuwie Twojej rodziny, a także gości, którzy mogą ją odwiedzić. Dlatego upewnij się, że wybierasz szafę, wieszak na płaszcze, stojak na buty z maksymalną pojemnością przechowywania w najmniejszych przestrzeniach. Nie zapomnij też o lustrze ściennym, które pozwoli Ci upiększyć się przed wyjściem z domu i wykonać makijaż dla gości, którzy przyjdą z wizytą.

Meble to wypełnienie Twojego domu i mieszkania. Wpływają na komfort życia Twojej rodziny. Dlatego musisz poświęcić dużo więcej uwagi swojemu umeblowaniu niż zakupom w supermarkecie. Zastosuj się do tych wskazówek i porad oraz unikaj typowych błędów, a otoczenie Twojego domu będzie harmonijne, racjonalne i przytulne. Sprawdź naszą ofertę wykończenie mieszkania pod klucz Warszawa

Wybór mebli do przedpokoju